دهکده توریستی خزر ویلا در شهرستان بندر انزلی واقع شده است، در کنار روستای بشمن در مسیر جاده انزلی به شهرستان مرزی آستارا.

از سمت شمال مجاور است به خیابان خزر ویلا که منتهی به جاده بندر انزلی به آستارا است، از سمت غرب مجاور با روستای بشمن، از سمت جنوب همجوار با تالاب زیبا و بین المللی انزلی مشهور به تالاب گل لاله، و بالاخره از سمت شرق مجاور با قسمت دیگر روستای بشمن.

طبیعت بکر و موقعیت خاص جغرافیایی ویژگی خاص دهکده توریستی خزر ویلا میباشد. بنیان گذاری این محل به سالهای قبل از انقلاب اسلامی میرسد، که بطور کلی توسط سه نفر به نام های حاج فرج اله قوانلو، محمد قوانلو و جعفر اسحقی بنا نهاده شد.

قبل از انقلاب اسلامی ایران قرار بود تعداد ۳۰۰ دستگاه ویلا در خزر ویلا، ساخته شود که پس از ساخت تعداد ۱۰۰ دستگاه ویلا، انقلاب اسلامی به وقوع پیوست. از آنجایی که دهکده توریستی خزرویلا از ویژگی های خاص توریستی برخوردار بود بسیاری از اتباع خارجی از قبیل کانادایی ها و نیز فرانسوی ها ساکن آنجا بودند، که در سال ۱۳۵۷ پس از وقوع انقلاب اسلامی، تمامی آنها این محل را ترک و به کشور های خود باز گشتند، و لذا پروژه ساخت ویلاها از سوی صاحبان اولیه مسکوت ماند.

در انتهای جنوبی خزر ویلا، رستورانی واقع شده بود بنام کلبه شکار، رستورانی در دل جگن زارها و همجوار با تالاب زیبای انزلی، که چشم انداز زیبا و خاطره انگیزی را دارا بود.

شایان ذکر است هم اکنون پروژه های مختلف عمرانی، رفاهی و تفریحی در دست پیگیری میباشد.

 

مشخصات جغرافیایی خزرویلا:

ایران، گیلان، بندر انزلی، بشمن، دهکده توریستی خزر ویلا

۵۲-

Altitude (feet) 

۴۹.۴۶۲۲

Longitude

۳۷.۴۷۲۷

 Latitude

-۱۵

Altitude (meters) 

۴۹° ۲۷’ ۴۴E

Long (DMS)

۳۷° ۲۸’ ۲۲N

Lat (DMS)

           Time zone (est)

Approximate population for 7 km radius from this point: 81778